hledat
 
 

Světový den bez tabáku - 31. 5. 2009

Medicína.cz, 31. 5. 2009

Tématem letošního Světového dne bez tabáku jsou zdravotnická varování před účinky tabáku. Varování se objevují na balíčcích cigaret a patří k nejmasivnější obraně proti globální tabákové epidemii. Světová zdravotnická organizace (WHO) podporuje slovní i obrazová varování. Právě ta jsou u lidí, kteří se snaží s kouřením skoncovat, zdaleka nejúčinnější. Iniciativu WHO podporuje její generální ředitelka Dr. Margaret Chan.

Účinná zdravotnická varování, a především ta, která obsahují obrázky, byla vyvinuta tak, aby motivovala kuřáky skončit s kouřením a redukovala výzvu ke kouření pro ty, kteří ještě závislí nejsou. I přes tento fakt, 9 z 10 lidí žije v oblastech, které nevyžadují obrázkové varování na balíčcích cigaret.

U příležitosti Světového dne proti tabáku bude WHO podněcovat vlády zemí k přijetí takových opatření, která zajistí maximální efektivitu varování na balíčcích cigaret. Kritériem je pokrytí alespoň poloviny balíčku varováním z přední i zadní strany a umístění obrázku.

Rámcová úmluva o kontrole tabáku Světové zdravotnické organizace zavazuje více než 160 zemí k užívání takového typu varování, kde jsou jasně zdůrazněné škodlivé účinky tabáku na obalech cigaret. WHO iniciativa pomáhá naplnit tyto závazky, zajistit technické podmínky a další pomoc.


 

On-line objednání k lékaři

Vyhledej lékaře a objednej se...

 

Kalkulačky

Spustit kalkulačku

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019 Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci