hledat
 
 

Poradna lékaře

Poradna byla ukončena. Máte-li dotaz ohledně odvykání kouření, ptejte se v poradně uLékaře.cz

Nalezeno 826 záznamů z celkového počtu 826, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

veronika
dobre den chtela jsem se zeptat jsem tehotna 18tt a chtela bych prestat vykourim tak 20cigaret denne mohu pouzivat nakem leky proti koureni dekuji za radu
Dobrý den, v těhotenství byste se v principu měla lékům pokud možno vyhnout. Nicméně náhradní terapie nikotinem (náplasti, žvýkačky, pastilky či sprej) jsou při správném dávkování pro minimko výrazně méně škodlivé, nežli kouření! Proto bych vám doporučila především návštěvu některého z center pro závislé na tabáku, kde s vámi proberou jak řešení závislosti psychosociální, tak v případě nutnosti i správné dávkování náhradní nikotinové terapie. Jiné léky na odvykání kouření by se neměly v průběhu těhotenství užívat. Hezký den.
Martin
Dobrý den.Je mě 27 let a kouřím už nakých 12 let.Už několikrát sem se pokusil oto přestat,ale nikdy sem to nedotáhl až do konce a vždycky měněco donutilo si zapálit cigaretu.Mužete mě poradit nakou metodu jak nato ? A netloustne se pak moc kdys člověk přestane kouřit ? Děkuji .
Dobrý den, úspěch při odvykani koureni závisí na mnoha faktorech. Pokud byly důvodem vašich minulých nezdarů abstinenční příznaky, je vhodné použít medikaci určenou k léčbě závislosti na tabáku. Pro zvládnutí psychické závislosti je pak důležitá příprava náhradních řešení a změna situací spojených s kouřením. Hezký den.
Iva Mlaskačová
Dobrý den, nevíte o nějakém preventivním programu pro školy? Jsem vychovatelkou na SŠSŘ v Brně Bosonohách a stále si s mladými kuřáky nevíme rady. Děkuji předem za radu.
Dobrý den, můžete se obrátit např. na Českou koalici proti tabáku na e-mailové adrese info@bezcigaret.cz. Pořádají vlastní semináře a mají kontakty na další organizace, které by vám mohly pomoci. Hezký den.
Andrea
Dobrý den, kouřím již nějakých 18 let z toho teď poslední 3 roky kouřím elektronickou cigaretu, kde snižuji dávku nikotinu začala jsem na 18mg a teď kouřim 3mg a chci jít na 0mg a pak přestat, ale frekvence mého kouření se nikterak nesnižuje a já teď nevím jestli jsem se nestala závislou na tom pohybu..? Mám v plánu přestat kouřit po prázdninách... Myslím, že se vyznačuji velkou vůlí, ale závislost je mrcha... Jse vozíčkářka a opravdu se bojím přibírání na váze tudíž jsem maslela, že si to udělám takhle bezbolestné, ale jak se k tomu blížím začínám si myslet, že to až tak bezbolestné nebude... Můžete mi prosím Vás poradit a co si o mém případu myslíte. Předem Vám děkuji. Andrea
Dobrý den, téměř u všech kuřáků (cca 85%) se postupem času rozvine kombinovaná závislost - tj. současně fyzická (na nikotinu jako droze) a tzv. psychosociální. Druhá složka je přesně ta, o které mluvíte: jedná se o určitý zvyk či stereotyp kouřit v určitých situacích, psychických stavech, s určitými lidmi atd. K tomu pak patří i rituál zapalování, pozorování kouře ap. V léčbě rozvinuté závislosti se proto musíme věnovat oběma složkám. Nikotin jste se rozhodla postupně snižovat až k nule, což může být obtížné, ale je to možné. V případě obtíží vám s tím mohou pomoci léky určené na léčbu závislosti na tabáku. Z hlediska psychosociální závislosti je nutné zamyslet se nad rizikovými situacemi, kdy jste zvyklá normální či elektronikockou cigaretu používat, a připravit si pro ně předem náhradní řešení - tj. způsob, jak budou tyto navyklé situace vypadat bez cigarety. S řešením vám může pomoci jakékoli specializované centrum pro závislé na tabáku, návštěvy center jsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Hezký den.
Matěj
Dobrý den chtěl jsem se zeptat je mi 13 let a můj známy kouří chtěl bych mu pomoc aby přestal a chtěl jsem se zeptat jestli nemáte nějáký návrh nebo metodu ???
Dobrý den, především je důležité, aby byl rozhodnutý přestat kouřit Váš známý. Pokud by se mu přes jeho pevné rozhodnutí a ochotu změnit své návyky spojené s kouřením nedařilo přestat, je nejlepší obrátit se na některé ze specializovaných center pro závislé na tabáku. Návštěvy jsou hrazené ze zdravotního pojištění. Hezký den.
 

On-line objednání k lékaři

Vyhledej lékaře a objednej se...

 

Kalkulačky

Spustit kalkulačku

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019 Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba