hledat
 
 

Co získáte

Co získáte, přestanete-li kouřit:

  • Budete svobodnější

  • Ženy ocení zlepšení stavu pleti

  • Budete mít bělejší zuby

  • Budete „vonět“

  • Muži ocení zlepšení sexuální výkonnosti

  • Vrátí se chuť a vůně jídla

  • Vyhnete se rýmě i infekcím a zbavíte se chronického kašle

  • Zlepšíte svou kondici

  • Budete lépe dýchat

  • Snížíte riziko řady smrtelných onemocnění

Neodkládat své rozhodnutí

Důvody, proč odkládat okamžik, kdy přestanete kouřit, neexistují. Kouření je berlička, která potlačuje stres a povzbuzuje sebedůvěru. Každým rokem tisíce lidí přestávají kouřit, tak proč byste to nedokázali zrovna vy? Vždyť už za 20 minut začne tělo napravovat škody způsobené kouřením.

Nebát se nástrah

Spousta lidí začne znovu kouřit, protože mají pocit, že nezvládnou abstinenční příznaky. Prvních několik dnů nemusí být právě příjemných, ale tyto symptomy jsou známkou, že se vaše tělo začíná zotavovat.

Opakovaný neúspěch není překážkou!

Patříte do skupiny kuřáků, kteří se vícekrát pokoušeli přestat, ale vždy marně? Pokud se vám nedaří přestat kouřit, ale jste opravdu rozhodnuti s kouřením skoncovat, je na místě obrátit se na svého lékaře nebo na specializované centrum či poradnu. Lékař s vámi naplánuje další postup a předepíše vám léky, které odnaučí hladové nikotinové receptory ve vašem mozku říkat si o další přísun nikotinu. Uděláte tak 1. krok k definitivnímu vyřešení svého problému.

Zde se můžete přímo od svého počítače a z tepla domova objednat po internetu k lékaři, který vám pomůže s odvykáním kouření:

Objednat k lékaři

Vaše rozhodnutí

Vaše rozhodnutí přestat kouřit má zásadní význam a nelze jej ničím nahradit. Pokud si budete chtít cigaretu zapálit, účinné léky ani ostatní lidé vám v tom nezabrání. V Česku je něco přes 2 miliony kuřáků, přitom asi 70 % z nich by raději nekouřilo. Tedy kolem 1 700 000 lidí si denně koupí něco, co vůbec nechce. Nemají z toho dobrý pocit a říkají si, že jsou neschopní, když s tím ještě neskoncovali. Nejsou ale neschopní, jsou závislí. Kolem 40 % kuřáků, tedy asi milion lidí, zkusí každý rok přestat, naprostá většina bez pomoci lékaře a bez léků. Protože závislost na tabáku je velmi úporná a silná, je jejich úspěšnost malá, 3 %, tedy jen 3 lidé ze 100, po roce nekouří. Kdybychom vzali druhý extrém, a sice intenzivní a dlouhodobou léčbu, je úspěšnost i mezi silně závislými 44%. To už je rozdíl! Zvažte sami, co uděláte. Nestyďte se vyhledat pomoc.

 

On-line objednání k lékaři

Vyhledej lékaře a objednej se...

 

Kalkulačky

Spustit kalkulačku

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019 Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba