hledat
 
 

Internet přináší možnost udělat první, často obtížný krok k léčbě odvykání kouření

Týden.cz, 21. 2. 2009

Internet přináší možnost udělat první, často obtížný krok k léčbě odvykání kouření. Prostřednictvím virtuální ordinace se nyní může každý pár kliky myší objednat k nejbližšímu lékaři. Potvrzení rezervace přijde do několika minut v textové zprávě na mobil. Každoročně se v Česku snaží přestat kouřit 1,7 milionu lidí. Nějakou dobu trvá, než si člověk uvědomí svou závislost na nikotinu. Následují většinou neúspěšné pokusy sám přestat. Někdo třeba žvýká žvýkačky, jiný na sebe lepí náplasti, ale nakonec často svůj boj se závislostí prohrává.

Podle odborníků totiž uspějí jen zhruba čtyři procenta z těch, kteří se pokusí přestat kouřit pouze s pomocí vlastní vůle. Pokud se závislý kuřák obrátí na lékaře, má daleko větší šanci uspět, řekla Eva Králíková z Centra závislosti léčby na tabáku. Po půl roce léčby nekouří podle studií přes 40 procent klientů specializovaných odvykacích center. Objednat se k lékaři je nyní možné nejen po telefonu. Na webových stránkách www.odvykani-koureni.cz se budoucí pacient nejen dozví řadu informací, proč je vlastně tak těžké přestat kouřit, ale hned na první straně webu může kliknout na odkaz "on-line objednávání".

Tam si stačí vybrat region, ze kterého pochází a ze seznamu lékařů si zvolit toho, který mu například umístěním nejvíce vyhovuje. Pokud má u sebe dotyčný odborník odkaz objednat on-line, stačí opět kliknout a vybrat si volný termín, který se zobrazí v přehledné tabulce. Poté se otevře krátký formulář pro několik osobních údajů (příjmení, e-mail) a mobilní telefon, na který následně přijde potvrzující zpráva. Kromě objednávání lidé mohou odborníkům klást dotazy související s kouřením a jeho léčbou, přečíst si řadu odborných textů a podělit se o zkušenosti s dalšími lidmi, kteří řeší podobné problémy.


 

On-line objednání k lékaři

Vyhledej lékaře a objednej se...

 

Kalkulačky

Spustit kalkulačku

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019 Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí