hledat
 
 

Dárek, který odnaučí kouřit

Blíží se Vánoce a s nimi obvykle vyvstává otázka, čím podarovat naše přátele a blízké. V souvislosti s kouřením se nabízí možnost zvolit něco, co "vašeho" kuřáka odloudí od cigaret a jiných tabákových výrobků způsobujících závislost a zdravotní problémy.

Dárek, který odnaučí kouřit
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Bohužel neexistuje žádný stoprocentně spolehlivý způsob, jak člověka snadno a ihned oprostit od závislosti na tabáku. Kdybychom na něj přišli, byli bychom nejspíš laureáty Nobelovy ceny. Ale jelikož je kouření z velké části závislostí psychickou, je možné tohoto faktu využít a cigaretu nebo tabák obecně se pokusit kuřákovi nahradit něčím lákavějším, zajímavějším. A těm, kteří se sami snaží přestat kouřit, lze touto cestou podat pomocnou ruku.

Pomocná ruka

Tomu, kdo se sám pokouší přestat kouřit, lze jako dárek zabalit například kontakt na nejbližší ordinaci specializovanou na odvykání kouření, rovnou s domluveným termínem konzultace. Nebo ho zkontaktovat s podobnými snaživci, neboť bylo prokázáno, že ve skupině se odvyká snadněji než o samotě. Také je možné vybrat přímo některou z pomůcek na odvykání kouření, ať už s obsahem nikotinu, nebo bez něj. A pomoci může i hezký amulet určený pro pomoc při odvykání.

Zaměstnat ruce a hlavu

Cigareta, dýmka či doutník často slouží jako předmět zábavy a uklidnění pro ruce i hlavu (pozorování linoucího se dýmu…). Jako náhrada by tak mohl posloužit třeba protistresový míček nebo šňůra korálků, nejlépe z nějakého příjemného materiálu (např. jantar či dřevo), ale také kolekce oblíbených filmů, balík žvýkaček, sada hlavolamů nebo papíry s návody na skládanky z papíru - origami.

Překonávání překážek jako výzva

Některým lidem pomáhá v překonávání překážek a posílení vůle tělesné a duchovní cvičení. Možná je to případ vašeho kuřáka. Pak by ho mohla potěšit permanentka do fitness centra, kurz jógy nebo kineziologie nebo třeba lekce jízdy na koni.

Dárky jako motivace

Movitější dárci mohou sáhnout i po motivaci v podobě zájezdu do lokality, kterou by si obdarovávaný kuřák přál navštívit, nebo po jiném dražším daru.

Že se vám v tomto pojetí zdá dárek jako úplatek? Máte pravdu, ale pokud splní svůj účel, proč to nevyzkoušet? Zkuste obdarovanému dát podmínku: nechte pod stromečkem pouze příslib, že k nákupu dárku dojde až o dalších Vánocích, a to pouze tehdy, když se bude obdarovaný po celý rok důsledně vyhýbat konzumaci tabákových výrobků.

(zak)

Zdroj:
www.ackcr.cz
www.kudyznudy.cz
www.kulturistika.com
www.netradicni-darky.cz
www.zlatarybka.cz

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Pouhých patnáct vykouřených cigaret denně dokáže zmutovat DNA

Pouhých patnáct vykouřených cigaret denně dokáže zmutovat DNA

Přestaňte kouřit. Vaše děti se budou lépe učit

Přestaňte kouřit. Vaše děti se budou lépe učit

Pětina lidí kouří i s rakovinou plic

Pětina lidí kouří i s rakovinou plic

Kouříte? Možná za to může trauma z dětství

Kouříte? Možná za to může trauma z dětství

Kuřačkám se rodí kuřáci

Kuřačkám se rodí kuřáci

Co (všechno) Philip Morris zatajil kuřákům o cigaretových filtrech

Co (všechno) Philip Morris zatajil kuřákům o cigaretových filtrech
 

On-line objednání k lékaři

Vyhledej lékaře a objednej se...

 

Kalkulačky

Spustit kalkulačku

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019 Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba