hledat
 
 

Základem odvyknutí je motivace

Rozhodli jste se přestat s kouřením, ale stále se do nedaří? Pravděpodobně Vám chybí motivace, tak je totiž klíčem k úspěchu

Základem odvyknutí je motivace
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Rozhodli jste se přestat s kouřením, ale stále se do nedaří? Pravděpodobně Vám chybí motivace, tak je totiž klíčem k úspěchu. Pro každého je motivací k odvyknutí něco jiného, někoho motivuje zdraví jiného finance, jaká motivace je ta Vaše?

 1. Ušetřete ročně až 25 000 Kč
  Spočítejte si přesně jaké jsou Vaše měsíční výdaje za cigarety. U kuřáka, který vykouří krabičku denně, se jedná o 2000 Kč měsíčně, ročně je to pak přibližně 25 000 Kč.

  Srovnejte si roční výdej za cigarety s Vaším průměrným měsíčním platem a zjistěte, jak dlouho v roce vyděláváte pouze na cigarety?

  Zajímá Vás kam tyto peníze odcházejí? Část z nich odchází prodejcům a výrobcům cigaret. Zisky tabákových firem se pohybují ročně v řádech miliónů korun. Většina Vašich peněz však odchází do státního rozpočtu. Roční přibližný příjem do státní kasy z prodeje tabákových výrobků je asi 50mld korun. Jedná se však o neúčelový příjem, který se rozpustí ve státních výdajích zcela neprůhledně.

  Vezměte tyto peníze a investujte je do sebe. Objednejte se na masáž, udělejte si výlet do lázní, vyjeďte na dovolenou nebo pořiďte něco pro radost. Udělejte pro sebe něco dobrého zasloužíte si to.

 2. Zvyšte svoji společenskou prestiž
  Kouření okolím je často vnímáno jako slabost nebo osobní selhání a kuřák se často potýká s negativní odezvou svého okolí na cigaretový zápach. Naopak odvyknutím kouření můžete získat ve svém okolí respekt a uznání za Vaše odhodlání a pevnou vůli nekouřit. Nejen druhé pohlaví pak zajisté ocení, že s Vámi již nemusí trpět cigaretovým zápachem.

 3. Zvyšte svoji vitalitu a doplňte energii
  Již v prvních minutách po odvykání kouření se Vaše tělo začne čistit od škodlivin a Vaše vitalita se bude zvyšovat. Postupně dojde ke zvýšení okysličení Vaší krve, což Vám dodá více energie. Začne očistný proces Vašich plic, který se sice projeví v prvních dnech odvykání zvýšeným vykašláváním škodlivin, ale umožní Vám postupně lépe dýchat.

  Vaše tělo po odvyknutí začne doplňovat vitamíny a živiny, které mu kouření odebíralo. Z tohoto důvodu se může objevit přechodné zvýšení hmotnosti, které by však nemělo být vyšší než 5kg u muže. Nechejte Vaše tělo, ať si živiny a vitamíny doplní, dlužíte mu to. Abyste zabránili přibírání na váze, zařaďte do svého jídelníčku zejména ovoce, zeleninu a vlákninu.

 4. Zlepšete svůj sexuální život
  Velká část kuřáků, kteří odvykli, si pochvaluje zlepšení sexuálního života.

 5. Získejte více času pro sebe a svou rodinu
  Odvyknutí kouření Vám prodlouží život přibližně o 10 let proti tomu, kdybyste neodvykli. Získáte tak více času, který budete v budoucnu využít pro krásné chvíle s Vašimi nejbližšími.
Pokud se Vám nedaří odvykat, chybí Vám motivace, kontaktujte konzultanty Linky pro odvykání kouření na tel. 844 600 500, každý všední den od 14:00-18:00.

Zdroj: www.dokurte.cz

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Kouření škodí "od hlavy k patě"

Kouření škodí

Jste na nikotinu závislí? Otestujte se!

Jste na nikotinu závislí? Otestujte se!

Cigarety lákají ženy více než muže!

Cigarety lákají ženy více než muže!

Přestávám kouřit… Jakou si mám najít motivaci?

Přestávám kouřit… Jakou si mám najít motivaci?

7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu

7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu

Poznejte skryté riziko vodní dýmky

Poznejte skryté riziko vodní dýmky
 

On-line objednání k lékaři

Vyhledej lékaře a objednej se...

 

Kalkulačky

Spustit kalkulačku

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019 Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci